iPhone Hızlandırma Yöntemleri! iPhone Nasıl Hızlandırılır

0
iPhone hızlandirma

Günlük kullanımda bile iPhone cihazınız yavaşlayabiliyor. Bu haberimizde iPhone hızlandırma yöntemlerini inceledik. Yöntemleri uyguladıktan sonra iPhone nasıl hızlandırılır tarzında ki sorulardan kurtulmuş olacaksınız. 2020 yılı ve iOS 11, 12 ve 13 iPhone veya iPad cihazlarınız için resimli anlatımlar ile detaylar haberimizde.

Aşağıdaki adımları yaptığınız taktirde cihazınızda ciddi anlamda performans artışı olduğunu fark edeceksiniz. Apple, iPhone nasıl hızlandırılır? Apple, iPhone hızlandırma yöntemleri nelerdir? Tarzında ki sorulardan kurtulmuş olacaksınız.

1- Açık tüm uygulamaları kapatın.

iPhone nasıl hızlandırılır öğretici haberimizin ilk adımı açık uygulamaları kapatma olacak. Ana ekran tuşunu iki defa art arda tıkladığınız taktirde açık tüm uygulamaları göreceksiniz. Bu uygulamaları yukarı kaydırarak kapatın.

iPhone arka planda calisan uygulamalar

2- Kullanılmayan uygulamaları silin.

Kullanmadığınız uygulamalar hafızada gereksiz yer barındıracak ve hafızanız git gide dolacaktır. Aktif olarak kullanmadığınız uygulamaları silin. Bunu dışında iOS’un kendi algoritmasının belirlediği uygulamaları silerek başlayabilirsiniz. Bu menüye Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı > Kullanılmayanları Sil menüsünü etkinleştirerek erişebilirsiniz. Bu yöntem ile gereksiz veriler silinecektir. Fotoğraflarınız müzikleriniz uygulamalarınız tarzında verileriniz silinmeyecektir.

iPhone Safari gecmis sil

3- Safari verilerinizi ve tarihçeyi silin.

Web’de gezinirken Safari sizin gezindiğiniz web siteleri kaydetmekte. Bu durum hem hafıza hemde cihazın geçici belleğini olumsuz yönde etkiler. Safari geçmişinizi ve verileri silmek için; Ayarlar > Safari > Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil menüsü üzerinden silin. Ayrıca Safari’yi açarak sağ aşağıda bulunan kitap resmini tıklayıp oradan tarihçeyi, tüm zamanları seçerek de silebilirsiniz.

iPhone arka planda yenileme kapatma

4- Arka planda uygulamaları yenilemeyi kullanmadığınız uygulamalar için kapatın.

Hücresel veri ve WiFi etkin olduğunuzda uygulamalar arka planda yenilenerek hem sizin mobil veri, hemde pil tüketiminizi azaltır. Kullanmadığınız uygulamaların arka planda yenilenmesi kapatın. Facebook, WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarını kapatırsanız cihazınız uyku modundayken bildirim almayabilirsiniz. Bu uygulamaların arka planda yenilemesini kapatmayın. Arka planda yenilemeye Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenileme menüsü üzerinden erişebilirsiniz.

5- Arka planda otomatik uygulama güncellemesini kapatın.

iPhone nasıl hızlandırılır öğretici haberimizin beşinci kategorideyiz. güncellemeleri arka planda otomatik indirme cihazınızı yavaşlatabilir. Bu menüye Ayarlar > iTunes ve App Store > Güncellemeler menüsünü kapatarak erişebilirsiniz.

6- Saydamlığı azaltın.

Saydamlığı azaltarak pil seviyenizi arttırabilir aynı zamanda iPhone hızlandırma açısındanda çok yardımcı bir özelliktir. Bu menüye Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Kontrastı Arttır > Saydamlığı Azalt üzerinden erişebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yeni Alınmış iPhone’nun Ayarlarında Yapacağınız 10 Değişiklik!

iPhone RAM temizleme

7- Geçici bellek (RAM) temizliği yapın.

Cihazınızın geçici belleğini temizleyerek cihazınızda gözle görünür bir iPhone hızlandırma taktiği elde edebilirsiniz. Bunun için kapatma tuşu yani güç tuşuna basılı tutun ve kapatma meüsünün gelmesini bekleyin. Menü geldiği zaman elinizi güç tuşundan kaldırın. Hemen ardından ana ekran tuşu yani home tuşunu basılı tutun ve ana ekranın gelmesini bekleyin. Ana ekran tuşu genelde 5 ya da 6 saniye basılı tutulduktan sonra ana ekrana gelmektedir.

8- Hareketi azalt özelliğini açın.

Hareketi azalt özelliği arayüz hareketlerini kapatarak cihazınızın performansını arttırır. Fakat kullanıcılar genelde bu özellik açıldığında hoş bir görüntü olmadığını dile getiriyorlar. Bu konuda tercihi size bırakıyoruz. Özelliğe Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Hareketi Azalt menüsü üzerinden erişebilirsiniz.

iPhone hareketi azalt

9- Gereksiz resim, mail, mesaj ve müziklerinizi silin.

Kısacası cihazınızda hem alan tasarrufu açısından hemde iPhone hızlandırma yapmak için gereksiz tüm her şeyi silin. Özellikle kullanıcıların fotoğraf, mesaj, müzik ve biriken mailleri aşırı fazla.

10- Yazılımı en son sürüme yükseltin.

Cihazınızın performansı ve güvenliği için yazılım güncelleştirmelerini yükleyin. En son güncellemeyi yüklemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünü kullanabilirsiniz.

11- Cihazı yeniden başlatın.

Zor zamanlarda iyi bir tercih yöntemi olarak kullanılabilir. Cihazınızı yeniden başlattığınızda tüm donanımla geçici bellekte dahil yeniden başlatılacağından cihaz hızlanacaktır.

iPhone fabrika ayarlarina dondurme

12- Cihazınızı sıfırlayın.

Akıllı telefonunuzu sıfırlarken tüm içerik ve verileri yedekleyip silin. Uygulamaları tekrardan yüklemek, yedeklemeyi tekrardan yüklemek çok zahmetli gelse de fabrika ayarlarına döndürme yavaşlayan iPhone hızlandırma için iyi bir yöntem. Sıfırlama için; Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğini kullanın.

İlginizi çekebilir: iPhone batarya ömrü sorgulaması! iPhone pil ömrü ne kadar?

13- Cihazınızın pilini değiştirin.

Apple’ın cihazları pil sağlığına göre yavaşlattığını kabul etmesi, iPhone’ların sağlığını yitirmiş pilleri değiştirme kampanyası başlattı. Kampanyadan yararlanarak iPhone pilinizi 129 TL’ye değiştirebilirsiniz. Pil değişimi ile cihazınızın performansı ciddi bir anlamda artacaktır.

Apple, iPhone nasıl hızlandırılır? Apple, iPhone hızlandırma yöntemleri nelerdir? Tarzında ki sorulardan bu yöntemleri uyguladığınız taktirde olumlu sonuç alacaksınız. Takıldığınız bir konu olduğu zaman yorum yaparak ya da Apple Destek sayfamızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Apple, iPhone X İçin Yeni Animoji Reklamları Yayımladı!

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin