Apple, iOS 15 ve iPadOS 15’in İlk Herkese Açık Betalarını Yayımlandı!

0
İOS 15 İlk Beta Sürümü

Apple bugün iOS ve iPadOS 15’in ilk betalarını herkese açık beta test kullanıcılarına gönderdi ve geliştirici olmayanların WWDC’den bu yana ilk kez yeni güncellemeleri indirip test etmesine izin verdi.

Apple’ın beta test programına kaydolan herkese açık beta test kullanıcıları, Public Beta web sitesinden uygun sertifikayı yükledikten sonra iOS ve ‌IPados 15‌ güncellemelerini kablosuz olarak indirebilir.

iOS 15 , FaceTime için yeni özellikler , dikkat dağınıklığını azaltmaya yönelik araçlar, güncellenmiş bildirimler ve gizlilik geliştirmeleri ekler. ‌FaceTime‌, TV izlemek, müzik dinlemek veya arkadaşlarınızla ekran paylaşımı için SharePlay’i desteklerken Sizinle Paylaşılan özelliği, arkadaşlarınızın size gönderdiği şarkıları, web sitesi bağlantılarını, resimleri ve daha fazlasını takip eder.

Focus, meşgulken istemediğiniz bildirimleri keserek işinize devam etmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve gün boyunca önemsiz bildirimlerle boğulmanızı önleyen yeni bir bildirim özeti özelliği vardır.

Safari, ekranın alt kısmında yer alan kompakt bir sekme çubuğuyla yeniden tasarlanmış bir görünüme sahiptir ve ayrıca Yeni Sekme Grupları, kullanıcıların açık sekmeleri daha sonra kullanmak üzere kaydetmesine olanak tanır. Haritalar, belirli şehirlerde yeni bir yakınlaştırılmış dünya görünümüne ve yeni bir 3B görünüme sahiptir, ayrıca daha fazla yol ayrıntısı ve AR tabanlı bir yürüyüş yönü özelliği vardır.

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin