Apple, COVID-19 ile Mücadele İçin (RED) İle Ortaklığını 30 Aralık’a Kadar Uzattı

0
Apple Red Aralık ayına kadar uzatıldı

Geçen yıl Apple, RED satın alımlarından elde edilen uygun gelirlerin yüzde 100’ünü Haziran ayına kadar Sahra Altı Afrika’daki “salgın tarafından en çok tehdit edilen sağlık sistemlerine kritik destek sağlamak” için Global Fund’ın COVID-19 Müdahalesine yönlendireceğini duyurdu. Şimdi şirket, süreyi 30 Aralık 2021’e kadar uzattı.

Apple (RED) ile ortaklığına 2006 yılında Sahra altı Afrika’daki HIV/AIDS salgınını sona erdirme hedefiyle başladı. Ortaklık, Apple tarafından desteklenen hibeler ve Apple’ın PRODUCT (RED) satın alımları aracılığıyla Global Fund’ın HIV/AIDS programlarına yapılan 250 milyon dolardan fazla bağış da dahil olmak üzere birçok farklı projeyi içeriyor.

Apple, (PRODUCT)RED iPhone 12 , iPhone 12 mini ve (PRODUCT)RED Apple Watch Series 6 gibi cihazlar ve aksesuarlar dahil olmak üzere bir dizi (PRODUCT)RED ürünü sunar. Şirketin deri ve silikon MagSafe kılıfları gibi bir dizi kılıf da (PRODUCT)RED’de sunulmaktadır. 30 Aralık’a kadar bu satın alımlardan elde edilen tüm uygun gelirler Global Fund’ın COVID-19 müdahalesine yönlendirilecek.

Geçen yıl yaptığı duyurudan 7 Aralık’a kadar Apple ayrıca Apple Pay ile apple.com’da, Apple Store uygulamasında veya bir Apple Store’da yapılan her satın alma için Global Fund’ın COVID-19 Müdahalesine 1 dolar bağışlıyor. Apple’ın (RED) ile yaptığı çalışmalar hakkında daha fazla bilgi Apple’ın web sitesinde (PRODUCT)RED ürünleriyle birlikte bulunabilir.

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin