iPhone batarya ömrü sorgulaması! iPhone pil ömrü ne kadar?

0
iPhone pil durumu

iPhone pil ömrü sorgulama? iPhone batarya kapasitesi öğrenme? iPhone bataryamı değiştirmeli miyim? iPhone işlemci hızı öğrenme veya iPhoneum yavaşlatılıyor mu? Apple iPhone’umu yavaşlatıyor mu? Tarzında soruları kendinize soruyorsanız sizler için hazırladığımız öğretici haberimizde tüm soruların cevabına ulaşabileceksiniz.

iPhone pil ömrü ile Apple iPhone’umu yavaşlatıyor mu?

Apple’ın iOS 10.2.1 sürümü ile piyasaya sürdüğü güç yönetimi uygulaması ile pil kapasitesi düşük olan cihazlara, uygulamanın işlemciye olumsuz yönde müdahalesini kabul etmesi ortalığı ayağa kaldırdı. Kullanıcılar Apple’ın iPhone cihazlarını kasıtlı olarak yavaşlattığı gerekçesiyle Apple’a dava açtı. Dava sayıları bugün yaptığımız haberde de görüldüğü üzere 26 davayı aşmış durumda. Apple’ın güç yönetimi uygulamasının işlemciye müdahale etmesinin beklenmedik kapanma sorunlarını engellemek için yaptığını dile getirse de öfkeli kullanıcılar çok.

iPhone batarya kapasitesi ogrenme

Bu haberimizde iPhone pil ömrü sorgulaması yaparak cihazınızın pil değişikliğinin yapılması gerekip gerekmeyeceğini öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda iPhone işlemci hızı kontrolü yaparak da müdahalenin olup olmadığını öğrenebileceksiniz. Bu sahyede pil kapasitesi azalan cihazlarınızın Apple’ın yapmış olduğu 329 TL’den 129 TL’ye pil değişimi hizmetinden faydalanmanız doğru bir karar olacaktır.

iPhone pil ömrü ya da iPhone batarya kapasitesi sorgulama:

Öncelikle size tavsiyemiz eğer batarya kapasiteniz %80’nin altına düşmüş ise cihazınızın pilini indirim kampanyasından faydalanarak değiştirmeniz olacaktır. Aynı zamanda aşağıda bir görselde 3 yıllık iPhone 6 cihazımızın pil kapasitesinin %77’ye düştüğünü görebilirsiniz.

  • İlk adımımız App Store’ye girerek ”Batteryy Life” uygulamasını indirmeniz olacaktır.
  • Uygulama indikten sonra uygulamayı başlatın ve karşınıza gelen ilk ekranda iPhone batarya kapasitesi öğrenme sorunuzun cevabını alacaksınız.
  • Ya da sol üst tarafta bulunan erişim çubuğuna dokunun. Oradan ”Raw Data” kısmına girin.
  • Bu kısımda pilin fabrika çıkış kapasitesi ile şuan ki kapasitesini üst taraftaki yeşil çubuktan görebileceksiniz.

iPhone pil omru sorgulama

 

iPhone’um yavaşlatılıyor mu? iPhone işlemci hızı kontrol etme

Öncelikle cihazınızı düşük pil modunda ise düşük pil modundan çıkartmanızı ve biraz beklemenizi tavsiye ediyoruz. Bu adımları takip ederek uygulamada iPhoneum yavaşlatılıyor mu sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz.

  • İlk olarak App Store’u açın. Ardından ”Lirum Device Info Lite” kelimesini aratın. Bu kelimeyi kopyalayıp yapıştırarak kolayca bulabilirsiniz.
  • Karşınıza çıkan uygulamayı cihazınıza yükleyin ve uygulamayı başlatın.
  • Sol üst kısımda bulunan seçenek butonuna tıklayın. (Üç adet beyaz üst üste çizgi görseli)
  • Ardından karşınıza çıkan menüde ”This Device” kısmına girin.
  • Önünüze gelen ekranda ”CPU” kısmına devam edin.
  • Açılan bölümün aşağı kısımlarına doğru ”CPU Actual Clock” işlemcinin o anda ki hızını ifade eder. Bir alt kısmında bulunan ”CPU Maximum Clock” kısmı ise işlemcinin çalışabileceği en üst hızı gösterir. Bu iki değerin aynı olması gerekmekte. Eğer her iki değer aynı ise cihazınızın hızına bir müdahale söz konusu değil demektir.

Apple iPhonumu yavaslatıyor mu

 

Örnekteki resimde de görüldüğü gibi iPhone 6 cihazın işlemci hızı ile maksimum işlemci hızı birbirine eşit yani herhangi bir müdahale yok. Eğer sizin cihazınızda rakamlar farklı ise iPhoneum yavaşlatılıyor mu sorusu gerçek olabilir ve bataryanızı değiştirmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Umarım öğretici haberimiz; iPhone pil ömrü sorgulama? iPhone batarya kapasitesi öğrenme? iPhone bataryamı değiştirmeli miyim? iPhone işlemci hızı öğrenme veya iPhoneum yavaşlatılıyor mu? Apple iPhone’umu yavaşlatıyor mu gibi sorularınıza çözüm olmuştur. Aklınızda kalan soru işaretleri var ise yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İşte size iPhone indirimli batarya değişimi programının detayları

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin