iPhone 13’ün Çentikli Ekranı Sızdırıldı!

0
iPhone 13 Ekran Çentiği
Kaynak: MacRumors

Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 13’ünün daha küçük bir çentiğe sahip olacağına dair çok sayıda söylentiden sonra , iPhone 13’ün ön camının iddia edilen görüntüleri ortaya çıktı ve Apple’ın yeni nesil akıllı telefonlarının yeni ön tasarımına ilk bakışı sağladı.

Yunan onarım şirketi iRepair , MacRumors’a iPhone 12 serisiyle aynı üç 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç ekran boyutuna sahip ‌iPhone 13‌ modellerinin ön cam panellerinden olduğunu iddia eden bir fotoğraf sağladı .

Her iPhone’daki çentik , kulaklık hoparlörünün üst çerçeveye taşınmasının bir sonucu olarak gözle görülür şekilde daha küçüktür; bu, geçen yıl iPhone 12 için başlangıçta söylentileri olan ancak sonuçta gerçekleşmeyen bir tasarım seçimi .

Daha önce bir dizi kaynak, Face ID bileşenlerinin “iPhone 13″te daha kompakt hale getirileceğini ve bunun da daha küçük bir çentikle sonuçlanacağını iddia etmişti. Japon sitesi Mac Otakara’nın Çin tedarik zincirindeki kaynaklara dayandırdığı bir rapora göre, ‌iPhone 13‌’ün TrueDepth kamera dizisi “daralıyor” çünkü ekranın üst kısmındaki alıcı kasanın kenarına doğru hareket edecek ve bu da çentik daha ince olacaktır. DigiTimes , geçen ay benzer şekilde ‌iPhone 13‌’ün ekranın üst kısmında daha küçük bir çentik sağlayacak şekilde yeniden tasarlanmış bir Face ID sistemine sahip olacağını iddia etmişti.

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin