Çerçevesiz ve dokunmatik ekranlı MacBook Touch

0
MacBook Touch

Apple senelerce dokunmatik ekranlı bir MacBook piyasaya sürmeyeceğini ifade etsede konsept tasarımcılar durmuyor. Yeni çerçevesiz ve ikinci bir dokunmatik ekranlı MacBook Touch konsepti göründü.

Çerçevesiz ve ikincil bir dokunmatik ekranlı MacBook Touch detayları:

Belkide konseptin en dikkat çekici yönü cihazın dokunmatik erkanı ve klavye ile aynı boyuta sahip bir trackpad bulunması. Konsepti hazırlayan HandyAbovergleich sitesi Apple’nin hiç bir zaman dokunmatik bir ekranlı mac piyasaya sürmeyeceğini bildiğinden bu konu üzerinde ayrı bir duruyor. Çünkü dokunmatik ekranlı MacBook Touch cihaz ikincil bir dokunmatik ekrana sahip.

Tasarımcı hayal sınırlarını zorlayarak, dokunmatik bir klavye olduğunu ve bu dokunmatik ekranlı klavyenin ikincil bir ekran olduğunun altını çizdi. Aynı zamanda bu klavyenin Apple Pencil gibi aksesuarlar ile entegre olduğunu ve düzeltmeler yapabildiğini dile getirdi. Dokunmatik ekranlı MacBook Touch bilgisayarının ekran boyutu ise tam 17 inç olarak konseptte belirlenmiş.

Dokunmatik ekranli MacBook

Steve Jobs’a göre dokunmatik ekranlı Mac’lar kullanıldığında, insanların kolu erken yorulacağından ergonomik olmayacaktır. Bu yüzden her zaman dokunmatik mac bilgisayar fikrini reddetmiştir.

Apple’ın tasarım sorumlusu Jony Ive, geçen sene dokunmatik mac bilgisayar fikrini Apple daha önce reddettiğini dile getirmişti. Konuya sonradan dahil olan Phil Schiller ise Apple’ın denemelerde bulunduğunu ve edindiği sonuçlar çerçevesinde dokunmatik mac fikrinin mantıklı bir adım olmayacağının kanısına varıldığını bildirdi.

Sizce dokunmatik bir Mac gelebilir mi? Fikirlerinizi yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yeni Apple Watch EGK ölçüm sensörü ile gelebilir

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin