Apple’ın iPad Pro’su ile Google’ın Pixelbook’u karşılaştırması!

0
iPad Pro ile Pixelbook

Macrumors, iPad Pro ile Pixelbook karşılaştırmasını yaptı. Ekim ayında tanıtılan Google Pixelbook, Chrome OS işletim sistemi ile hem diz üstü bilgisayar hemde tablet olma imkanına sahip. Rakip tarafta ise Apple’ın tablet bilgisayarı iPad Pro var. iPad Pro ile Pixelbook karşılaştırma videosunda cihazların performans ve özelliklerinin testleri yapılarak ortaya sunuluyor.

iPad Pro ile Pixelbook karşılaştırması:

Google Pixelbook 999 dolarlık fiyat etiketi ile iPad Pro’nun en büyük ekranlı (12.9 inç) modelinden bile çok daha pahalı. iPad Pro fiyatı 2999 TL (649 ABD Dolar fiyatı) ve 3699 TL (799 Dolar ABD fiyatı) etiketlerine sahip.

Pixelbook, 999 dolar ile Intel Core i5 7. nesil işlemci, 8GB RAM ve 128GB SSD ile giriş seviyesi olarak geliyor. Giriş seviyesinin ayrıca ek ücretler ile özelliklerinin yükseltileceği belirtelim. İkisi bir arada bilgisayar 12.3 dokunmatik ekrana sahipken 10 saatlik bir batarya ömrü kullanıcısına sumakta.

Cihaz aynı zamanda iPad Pro kadar protatif taşınabilirliğe sahipken menteşeleri 360 derece dönebilen ikisi bir arada bir cihaz olma avantajına sahip. Tablet olma avantajının yanında iPad Pro gibi bir dokunmatik ve özelleştirilmiş bir kaleme sahip. iPad Pro ile Pixelbook cihazlarını ayıran başka bir özellikte cihazda bir klavyenin bulunması.

Cihazın özelleştirilememiş uygulamaları ve yazılımsal sorunları yüzünden iPad Pro ile tam rekabet etmesi çok zor. Apple, iPad Pro’nun 64 bit mimariye sahip A10X Fusion işlemcisinin iOS 11 yazılım desteği ile çok hızlı olduğunu söylemek mümkün.

Pixelbook ile iPad Pro karşılaştırma videosu:

Sizin tercihiniz karşılaştırma cihazları olan iPad Pro ile Pixelbook cihazlarından hangisinden olurdu? Cevabınızı yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Geliştiriciler için macOS 10.13.3 Beta 3 yayınlandı!

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin