iOS 14.6 Yayımlandı! iOS 14.6’daki Yeni Özellikler!

0
iOS 14.6 Güncellemesi Tüm Özellikleri

Apple bugün iOS 14.6 ve iPadOS 14.6’yı halka duyurdu. iOS 14.6 güncellemesi, kendisinden önceki iOS 14.5 güncellemesi kadar önemli değil, ancak yine de bir dizi dikkate değer yeni özellik sunuyor. Aşağıda iOS ve iPadOS 14.6’daki yeni olan her şeyi vurguladık.

Apple Kart Ailesi

Nisan ayında duyurulan Apple Card Family, bir Apple kartının aile üyeleri arasında paylaşılmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Bir ailedeki iki yetişkin, tek bir “Apple Card” hesabını paylaşabilir ve her bir kişi kredi oluşturmak için ortak sahip olarak hizmet eder.
‌Apple Card‌ Ailesi ayrıca ebeveynlerin, çocukların akıllı finansal alışkanlıkları öğrenmelerine yardımcı olmak için isteğe bağlı harcama limitleri ve ebeveyn kontrolleri ile satın alma işlemleri için çocuklarıyla bir ‌Apple Card‌ paylaşmasına izin verir. Ailenin tüm harcamaları tek bir aylık fatura ile takip edilir.

Cüzdan uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilen paylaşımla, paylaşım amacıyla bir ‌Apple Card‌ hesabına en fazla beş kişi eklenebilir. Tüm kullanıcılar aynı Aile Paylaşım Grubunun parçası olmalı ve 13 yaşında veya daha büyük olmalıdır.

Ortak sahipler 18 yaşında veya daha büyük olmalıdır ve birleşik bir harcama sınırına ve birbirlerinin harcamalarını görme olanağına sahip olacaktır. Mevcut ‌Apple Card‌ müşterileri, iki kartları varsa ‌Apple Card‌ hesaplarını birleştirebilecek ve bu, iki hesabın daha düşük APR’si ile daha yüksek bir paylaşılan kredi limiti ile sonuçlanacak, ancak bu özellik Temmuz’a kadar kullanılamayacak . Yeni aile üyeleri eklemek veya bir “Apple Kartına” ortak sahip eklemek, Cüzdan uygulaması aracılığıyla yapılabilir ve Apple öğreticiler sağlamıştır.

Apple Podcasts Abonelik Desteği


iOS 14.6 , Apple Podcasts uygulamasında abonelik desteği sunarak podcast yaratıcılarının dinleyicilerinden abonelik ücreti toplamasına olanak tanır.

Abonelikler, NPR, Los Angeles Times, Sony Music Entertainment, Wondery ve premium içeriği tanıtmayı planlayan daha fazlası ile ek içeriğin kilidini açabilir. Podcast abonelikleri 170’den fazla ülkede mevcuttur.

AirTag ve My Find


In My bul bir AirTag veya Kayıp Moduna Benim aksesuarı bulun koyarsanız, uygulamayı, artık iletişim kurmak amacıyla bir e-posta adresi ekleyebilirsiniz. iOS 14.6’dan önce tek seçenek bir telefon numarası girmekti.

Ses kontrolü


Sesle Denetim erişilebilirlik seçeneğinin etkin olduğu iPhone kullanıcıları, iOS 14.6’yı yükledikten sonra yalnızca seslerini kullanarak yeniden başlattıktan sonra iPhone’larının kilidini ilk kez açabilir.

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses Desteği


Apple, Mayıs ayında “Apple Music” abonelerinin ek ücret ödemeden elde ettiği iki yeni Apple Music özelliğini tanıttı . ‌Apple Music‌ Dolby Atmos ile Uzamsal Ses, sanatçıların müziği, notalar her yerden geliyormuş gibi ses çıkaracak şekilde karıştırmasına olanak tanıyan, sürükleyici, çok boyutlu bir ses deneyimi sunacak.
Apple ayrıca tüm müzik kataloğunu, orijinal ses dosyasındaki ayrıntıları koruyan Kayıpsız Ses’e yükseltiyor, böylece “Apple Music” aboneleri şarkıları tam olarak sanatçıların stüdyoda kaydettiği gibi duyabiliyor.

Bu iki özelliğin hiçbiri iOS 14.6 ile kullanıma sunulmuyor ve Apple bunları sunucu tarafı güncellemesiyle Haziran ayında etkinleştirmeyi planlıyor, ancak iOS 14.6 temelleri atıyor.

Hata düzeltmeleri


iOS 14.6’da bulunan ve Apple Watch’un “iPhone” kilidini açmak için çalışmaması, Bluetooth cihazlarının bağlantısının kesilmesi ve başlatma sırasındaki performans sorunları gibi Apple düzeltme sorunlarıyla birlikte bir dizi hata düzeltmesi vardır.

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin