Yeni Apple Watch EGK ölçüm sensörü ile gelebilir

0
Apple Watch EGK

Bloomberg’in bir inceleme haberine göre gelecekteki Apple Watch EGK sensörü ile gelebilir. Bu sensör ciddi kalp rahatsızlığı bulunan kişiler için bir elektrokardiyografi izleme yapabilecek.

Apple Watch EGK sensörünün detayları:

Apple, cihazın her iki tarafını kullanarak kalbin aktivitelerini kaydeden bir sensörü yeni akıllı saatlerine yerleştirmesi konuşuluyor. Bu sensör sayesinde kalp ritminizin elektirksel değişiklikleri kolayca öğrenilebilecek. Söylentiler arasında sensörün test aşamalarına bile geçtiği mevcut.

Apple Watch EGK sensoru

Günümüzde EGK ölçümleri yapabilmek için taşınabilir monitörler mevcut. Fakat kalp sağlığı sebebi ile sürekli kalbi izlenmesi gereken insanlar var. Hem taşınabilirlik hem fiyat açısından ileride Apple Watch EGK sensörü saatlere dahil edilmesi çok kullanışlı olacaktır. Bu sahyede kalp rahatsızlığı bulunan kişilerin, kalp krizi durumlarında erken teşhis tedavisi ile oldukça faydalı olacaktır.

Apple, EGK sensörününden vazgeçme ihtimalide söylentiler arasında. Fakat daha önce bu yönde herhangi bir çalışma görülmedi demek mümkün. İşlevin eklenmesinin ardından ABD Sağlık Örgütüne bağlı FDA’dan lisansın alınması halinde EGK sensörü kullanılabilir olacak. FDA şuana kadar yalnızda Apple’nin geçen ay ilk tıbbi aksesuar olarak ifade edilen AliveCor’a ait EKG Kardia Band’ı lisanlandırmış bulunmakta.

İlginizi çekebilir: İşte size iPhone SE 2 konsept videosu!

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin