26.999 TL fiyatılı iMac Pro parçalanmış hali görüntülendi!

0
iMac Pro parça degisimi

Apple, Türkiye’de 14 Aralık’ta satışa sunduğu iMac Pro’nun duyurusunu buradan yapmıştık. Kullanıcıların iFixit tarafından iMac Pro parçalanmış hali beklenirken Mac bileşen tedarikçisi OWC erken davrandı. Herhangi bir parça yükseltmesi yapılmamış cihaz en küçük parçalarına ayrıldı demek mümkün.

iMac Pro parçalanmış hali detayları:

iMac Pro parçalanmış hali videosunda; dört tane 8GB DIMM modülü var ve 128GB (4 x 32GB) ve 4GB (4 x 16GB) modelleri için yükseltme olduğu görülüyor. Cihaz dört kanallı bellek desteği de sunmakta. Fakat 32 GB’dan 64GB’a yükseltmek istediniz taktirde dört modülünün de değişmesi gerekiyor.

iMac Pro parçalanmış halinin detaylarında videonun daha ileri kısımlarında da görüldüğü gibi giriş seviyesi cihazda 1TB’lık depolama bulunuyor. Apple bu 1TB’lık depolamayı iki adet 512GB SSD RAID modeli ile oluşturduğu görülmekte. Depolama biriminin cihaza lehim yerine vida ile konumlandırıldığı görülmekte. Bu durumda cihazın bazı parçalarının teknik olarak kolayca değişebildiğinin göstergesi. iMac Pro’nun tüm özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İşte size iMac Pro’nun iç parçaları ve RAM değişim yükseltme videosu:

Normal 27 inç iMac bilgisayarların ram bellek yükseltilmesinde cihazın arka kısmında değişim için izin verilen küçük bir kapak bulunmakta. Fakat yeni iMac Pro’nun arka kısmında öyle bir kapak yok. Apple iMac Pro’nun RAM yükseltmesini kullanıcı tarafından yapılmasına izin vermiyor.

İntel’in Xeon W tam sekiz çekirdekli bir işlemcisinin dahil olduğu iMac Pro parçalanmış hali deyatlarına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Geliştiriciler için iOS 11.1.2 Jailbreak yapma sonunda çıktı!

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin