Apple iPad, Samsung’u Geçerek En Popüler Tablet Oldu!

1
Dunyanin en populer tableti

Apple iPad, Samsung ve Amazon gibi büyük rakipleri geçerek, dünyanın en popüler tableti kategorisinde birinci oldu. Araştırma şirketi IDC tarafından yayınlanan verilere göre, iPad bugün önemli bir farkla Samsung ve Amazon‘u geçerek birinci sıraya yerleşti.

Apple, 2017 yılında, üç aylık kazanç sonuçlarına göre 43,8 milyon iPad tableti sattı. IDC, Samsung ve Amazon’ın yıl içinde sırasıyla 24,9 milyon ve 16,7 milyon tablet sattığını tahmin ediyor. Toplam Samsung-Amazon toplam 41.6 milyon tablet satmış olurken bu toplam iPad’ın hayla 2,2 milyon gerisinde kalmakta.

Apple, 2017’de tablet pazarının yüzde 26,8’ini elinde tutuyor. Yani her satılan geçen dört tabletten birinin iPad olduğunu diyebiliriz. Apple’ın iPad’i tablet pazar payı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2.5 puan artarak dünyanın en popüler tableti haline geldi

2017 tablet pazar payi

Geçtiğimiz hafta Apple , 2017 yılının dördüncü çeyreğinde iPad satışlarından elde ettiği geliri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artışla 5,8 milyar dolar olarak duyurmuştu. Apple’ın bir iPad’in ortalama satış fiyatı 445 dolardı ve bir önceki yılın aynı dönemine göre 423 dolardan biraz yükseldi.

İlginizi çekebilir: Apple Müzik 36 Milyon Abone Sayısına Ulaştı!

1 Yorum

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin