Apple, iPhone X Siri Nasıl Kullanılır! Hemen Şimdi Aktifleştirin!

3
iPhone X Siri

Apple’ın en son amiral gemisi iPhone X‘te home tuşunu kaldırdı. Bu haberde iPhone X Siri etkinleştirme, açma yöntemi! iPhone 10‘da Siri’yi nasıl kullanırım ve nasıl açılır? Tarzında ki sorularınızın cevabı resimli anlatım ile haberimizde.

Home tuşunun kalkmasıyla beraber özellikle iPhone X ekran görüntüsü alma bir hayli karışık duruma geldi. (iPhone X ekran görüntüsü nasıl alınır?) Bununla beraber Siri’yi kullanmak isteyen kullanıcıların yeni yöntemi keşfetmeleri zorlaşabiliyor. Neyse ki, Home tuşu olmadan Siri’ye iPhone X’den erişmek hala çok kolay ve bunu yapmanın birkaç yolu var. Siri’yi etkinleştirmek veya fiziksel bir düğme kullanmak için ‘Hey Siri’ komutunu kullanabilirsiniz.

iPhone X Siri İçin Yan Düğmeyi Kullanın

İPhone kapatma tuşu, diğer bir deyişle güç düğmesi, Siri kullanırken iPhone X’deki ana akran düğmesinin yerini alıyor. IPhone X’in sağ tarafında, tıpkı önceki iPhone modellerinde olduğu gibi bulunuyor.

iPhone X Siri acma

  • Siri’yi etkinleştirmek için, Siri ekranı görüntülenene kadar birkaç saniye güç tuşunu basılı tutun. Ekran geldikten sonra artık komut vermek için Siri hazır.
  • iPhone X Siri ile işiniz bittiğinde, ekranın altından yukarı doğru kaydırarak veya yan düğmeye basarak kapatabilirsiniz.

”Hey Siri”yi Dinle Komutunu Kullanın

Güç tuşunu kullanmaktan daha hızlı ve kullanışlı olan “Hey Siri” sesli komutunu kullanarak Siri’ye de erişebilirsiniz. Bu özellikten yararlanabilmeniz için önce onu etkinleştirmeniz gerekir.

  • İlk olarak iPhone ayarlarına girin. Ardından Siri ve Arama menüsüne devam edin.
  • Bu kısımda en yukarıda bulunan ”Hey Siri”yi Dinle butonunu aktif hale getirin. Aktifleştirme butonunu etkin hale getirdiğinizde Siri’nin sesinizi tanıyabilmesi için sizden ”Hey Siri” demenizi isteyebileceğini unutmayın. Bu komutu aktif ettiğinizde artık cihazı kullanırken ”Hey Siri” demeniz yeterli. Ayrıca bu özelliği kullanmak için cihazınızın düşük güç modu kapalı olması gerekmekte. Bu adımları uyguladığınızda iPhone X Siri yeteneği tamamen aktif hale gelecektir.

Siri, alarm ayarlama, web üzerinde bir şeyler arama, hatırlatıcı oluşturma, en yeni e-postalarınızı okuma ve daha pek çok şey gibi iPhone’da birçok görev yapabilir. Siri ile konuşamayacağınız bir yerdeyseniz, Siri özelliğinden yararlanarak sorularınızı yazıp Siri tarafından yanıtlanmasını sağlayan özellikten yararlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yeni Alınmış iPhone’nun Ayarlarında Yapacağınız 10 Değişiklik!

3 YORUMLAR

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin