iOS 14.5 ve iPadOS 14.5’in Geliştiricilere Üçüncü Betaları Yayımlandı!

0
iOS 14.5 Beta Güncellemesi

Apple, yeni beta güncellemeleri Apple’ın ikinci iOS ve iPadOS 14.5 betalarını yayınlamasından iki hafta sonra gelecek olan iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 güncellemelerinin üçüncü betalarını test amacıyla geliştiricilere gönderdi.

iOS ve iPadOS 14.5, uygun profil bir iPhone veya iPad’e yüklendikten sonra Apple Developer Center aracılığıyla veya kablosuz olarak indirilebilir.

iOS 14.5, iOS 14’ün bugüne kadarki en büyük güncellemesidir ve birkaç önemli yeni özellik sunar. Her şeyden önce Apple, yeni “Apple Watch ile Kilidi Aç” özelliğiyle yüz maskesi takarken iPhone’un kilidini açmayı kolaylaştırıyor.

Bu katılım seçeneği, Face ID ile birlikte bir “iPhone”un kilidini açmak için ikincil bir kimlik doğrulama yöntemi olarak kilidi açılmış ve kimliği doğrulanmış bir Apple Watch’u kullanmanızı sağlar. Bu özellik sayesinde, ‌iPhone‌unuzun kilidini açmak için artık bir parola girmeniz veya maskenizi çıkarmanız gerekmez. Bunu kullanmak için hem iOS 14.5 çalıştıran bir “iPhone” hem de bir Apple Watch gereklidir ve Apple Watch, Apple Pay satın alımlarını, App Store satın alımlarını doğrulayamaz veya Face ID kullanan üçüncü taraf uygulamalarının kilidini açamaz.

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin