Apple, iOS 14.2 ve iPadOS 14.2’nin Dördüncü Betalarını Geliştiriciler İçin Yayınladı!

0
iOS 14.2 Beta 4 güncellemesi

Apple, üçüncü betaların yayınlanmasından bir hafta sonra ve iOS 14 ve iPadOS 14 güncellemelerinin yayınlanmasından bir ay sonra, geliştiricilere yaklaşmakta olan iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 güncellemelerinin dördüncü betalarını yayınladı.

iOS ve iPadOS 14.2, uygun geliştirici profili yüklendikten sonra Apple Developer Center aracılığıyla veya kablosuz olarak indirilebilir.

iOS ve iPadOS 14.2’de Apple, gözyaşıyla gülen yüz, ninja, kıstırılmış parmaklar, anatomik kalp, kara kedi, mamut, kutup ayısı, dodo, sinek, dolmalık biber, tamale, kabarcık çay gibi seçeneklerle yeni Emoji 13 emoji karakterleri ekliyor. , saksı bitkisi, piñata, dalgıç, değnek, tüy, kulübe ve daha fazlası, burada tam bir liste mevcut.

iOS 14.2 güncellemesi ayrıca Kontrol Merkezi için Apple’a ait Shazam uygulamasının iOS işletim sistemine entegrasyonunu geliştiren yeni bir Müzik Tanıma denetimi de getiriyor. Müzik Tanıma, etrafınızda çalan müzikleri keşfetmenizi sağlar ve AirPods takıyor olsanız bile uygulamalarda çalan müzikleri tanıyabilir.

Shazam Müzik Tanıma özelliği, Ayarlar uygulamasındaki Kontrol Merkezi seçenekleri aracılığıyla Kontrol Merkezi’ne eklenebilir. Özelliği kullanmak için Kontrol Merkezi’ni açın ve ardından tek bir tanıma başlatmak için Shazam simgesine dokunun. Apple cihazları bir süredir Siri veya Shazam uygulaması aracılığıyla Shazam’ı kullanabiliyor olsa da, Kontrol Merkezi seçeneği müzik tanıma aracına ulaşmayı kolaylaştırıyor.

Yeni güncelleme aynı zamanda Kontrol Merkezi için yeniden tasarlanmış bir Şu An Çalınan widget’ını da içeriyor. İçin yeniden tasarlanmış arayüzü de var AirPlay daha kolay evde birden AirPlay 2 özellikli cihazlar arasında müzik çalmak için yapım.

Az görenler için Apple, Büyüteç uygulamasına, iPhone kullanıcılarının diğer insanların ne kadar uzakta olduğunu bilmelerini sağlamak için kamerayı kullanan ve sosyal mesafe amaçları için yararlı olabilecek bir “İnsan Algılama” özelliği ekledi.

Phone‌’daki Apple Watch uygulaması için Apple, saati yeni Solo Loop Apple Watch bantlarından biriyle güncelleyerek tasarımı biraz değiştirdi.

Evdeki herkese mesaj göndermek veya başka biri tarafından gönderilen bir Intercom mesajına yanıt göndermek için evdeki belirli HomePod’ları veya cihazları seçebilirsiniz. ‌iPhone‌ ve ‌iPad‌ gibi cihazlarda, Intercom mesajları sesli mesaj dinleme seçeneğiyle birlikte bildirimler olarak gösterilir.

iOS 14.2 güncellemesinin ne zaman genel kullanıma sunulacağına dair bir haber yok, ancak Apple, 13 Kasım’da piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max’in çıkışından sonra yayınlamayı planlıyor olabilir.

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin