HomePod Ayarlar Menüsüne Nasıl Girerim? Ayarları Nerede?

0
HomePod nedir

Eğer bir Apple HomePod aldıysanız cihazı kurmak ve optimize etmek gerekebilir. Bu yazımızda HomePod ayarlar menüsüne nasıl erişim sağlayacağımızı görebileceğiz. HomePod, diğer HomeKit uyumlu aksesuarı gibi tamamen Apple’ın Ev uygulamasıyla kontrol edilir. HomePod ayarlarına erişmek, nereye gideceğinizi bildikten sonra çok basit bir şekilde erişim sağlanılıyor.

Ev Uygulaması Üzerinden HomePod Ayarlar Menüsü

1- Ev uygulaması açın.

2- “Evim” veya “[Adınız] Eviniz” yazan bir ana sayfayı bir dizi simge ile veya yalnızca HomeKit cihazınızsa HomePod simgesi ile göreceksiniz.HomePod ayarlar3- 3D HomePod simgesine dokunun veya uzunca basılı tutun.

4- “Ayrıntılar” menüsüne dokunun.

HomePod ayarlarına bakmayı bitirdiğinizde, “Bitti” ye dokunup ardından uygulamadaki HomePod ekranına tekrar dokunarak ana giriş ekranına geri dönebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Akıllı Hoparlör HomePod Nedir? HomePod Ne işe Yarar?

Ayrıntılara dokunduktan sonra, bir dizi HomePod ayarlar menüsü karşınıza çıkacak. HomePod’unuzun adını değiştirebilir (HomePod’un bulunduğu yere dokunun). Siri ayarlarınızı değiştirin, erişilebilirlik özelliklerini etkinleştirin, dinleme geçmişinizi kapatma gibi pek çok ayarlara bu kısımdan erişebilirsiniz.

HomePod ayarlari nerede

HomePod Kullanıcı Profili ve Güncelleme Ayarları

Karışıklık yaratan bir şekilde, Home uygulamasındaki HomePod için aslında iki ayrı ayar bölümü var. Bu nedenle yazılım güncellemelerine erişmek istiyorsanız, uygulamanın başka bir ayar bölümüne gitmeniz gerekiyor. Bu kısımda birden fazla HomePod’un kontrolünü sağlayabilir, güncelleme ve Apple kimliği profilinize erişebilirsiniz.

1- Ana Uygulamanın ana sayfasında, sol üst köşedeki küçük oka hafifçe vurun.

2- Ardından Ev uygulaması ayarlarına girin. (Birden fazla eve sahip iseniz menüde karşınıza çıkan evlerden birisini seçin)

Uygulamanın bu bölümünde, HomePod’u içeren ev ayarları listesini görebilir ve HomePod’a yeni bir yazılım indirmek için ”Yazılım Güncelleme” bölümüne erişebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İşte Size HomePod Kutu Açılımı ve İnceleme Videosu!

İsminizin altında olması gereken HomeKit profilinize dokunarak daha da fazla ayar düzenlenmesi yapabilirsiniz. HomePod’un mesajlarınızı okumak, notlar oluşturmak gibi şeyler yapmasını istemiyorsanız kişisel istekleri kapatabilmeniz için gitmeniz kısım profilinizde ki ayarlar kısmıdır.

HomePod guncelleme ayarlari

Apple HomePod ayarlar menünü iki farklı yere yerleştirmesi kullanıcıyı bir hayli zor duruma sokabiliyor. Sizde HomePod hakkında ki görüş ve düşüncelerinizi yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin