HomePod nasıl kullanılır? Ses, Siri, Arama ve Daha Fazlası!

0
HomePod nasil kullanilir

Apple’ın Siri asistanlı akıllı hoparlörü, HomePod nasıl kullanılır? HomePod’da aramayı kapatma, çağrıyı reddetme, arama değiştirme, ses yükseltme ve Siri ayarlarının nasıl yapılır? HomePod kullanımı? Gibi sorularınızın cevabı bu öğretici haberimizde.

Akıllı bir hoparlör olan HomePod, dahili Siri desteği ile gelmekte. Bu sayede herhangi bir ayarlama yapmadan kullanabilirsiniz. Fakat Apple, cihazın üst kısmında çeşitli hareketleri destekleyen bir dokunmatik panel yerleştirmiş.

HomePod hareketleri Siri’yi etkinleştirebilir, oynatılan sesin seviyesini kontrol edebilir, bir sonraki şarkıyı atlayabilir, duraklat / oynatabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. HomePod ile kullanabileceğiniz tüm dokunuş hareketi aşağıda belirtilmiştir.

HomePod hakkında herşeyi öğrenmek için (HomePod Nedir? Ne İşe Yarar?) haberimizden öğrenebilirsiniz.

HomePod’da Ses Yüksekliği ve Alçaklığı Ayarlama

HomePod nasıl kullanılır kategorimizde sıra cihazın ses ayarlamalarını yapmakta. Aşağıda ki adımları uygulayarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Ses seviyesini artırma: Ses seviyesini arttırmak için “+” düğmesine basılı tutun. Ses seviyesini birkaç seviyeye arttırmak için tuşa basıp geri çekin.

Ses seviyesini azaltma: Ses düzeyini bir seviyeye indirmek için “-” düğmesine basılı dokunun. Ses seviyesini birkaç seviyeyle azaltmak için dokunup geri çekin.

HomePod’da Ses, Müzik Nasıl Kullanılır?

Oynatmayı duraklatın veya devam ettirin: Müziğinizi duraklatmak için HomePod’un ekranının ortasına hafifçe vurun ve duraklatmayı bitirip, yürütmek için bir kez daha dokunun.

Bir sonraki şarkıyı çalma: Bir şarkı yürütülürken, bir şarkıyı atlamak için HomePod’un ekranının ortasına çift dokunun.

Önceki parçayı tekrar yürütme: Bir şarkı bir çalma listesinden veya bir albümden yürütülürken, oynatılan önceki şarkıyı geri almak için HomePod’un ekranının ortasındaki üç kez hafifçe dokunun.

HomePod’da Siri Nasıl Kullanılır?

Siri etkinleştirmek için, bir yerin HomePod’un üst kısmına bir parmak yerleştirin ve görsel Siri dalga formu ekrana çıkana kadar orada parmağınızı basılı tutun. Dalgalanma geldikten sonra artık Siri emrinizde.

HomePod’da Alarm Nasıl Kapatılır?

HomePod nasıl kullanılır kategorimizde sıra sesli asistan alarmı kullanmakta. Eğer HomePod’da uyanmanız için kurduğunuz alarm çalıyorsa ve onu kapatmak istiyorsanız ekranın ortasına hafifçe dokunun.

HomePod’da Arama, Çağrı ve VoiceOver Nasıl Kullanılır?

HomePod nasıl kullanılır kategorimizde sesli adım okuma ve arama ayarlarını yönetmekte. Aşağıdaki adımları uygulayarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.

VoiceOver etkinleştirme: VoiceOver aktifleştirmek için ”Erişilebilirlik” ayarlarında çift dokunarak etkinleştirebilirsiniz. VoiceOver etkinleştirildiğinde, diğer hareketleri kapatmak ve tümden sonlandırmak için ekrana iki defa dokunmanız gerekmekte.

Aramayı bitirme: Eğer HomePod’unuzda bir arama görüşmesi gerçekleştiriyorsanız, aramayı kapatmak için; üst kısımda bulunan yeşil ışığa dokunarak kapatabilirsiniz.

Çağrıları değiştir: HomePod’u bir arama sırasında bir hoparlör olarak kullanıyorsanız ve ikinci bir çağrı gelirse, çağrıyı beklemeye almak için yeşil ışık üzerine dokunup basılı tutun. Aramalar arasında çift dokunarak geçiş yapın.

İlginizi çekebilir: iFixit, HomePod’u Tüm Parçalarına Ayırdı! (14 Pinli Bağlantı)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin