İnstagram’da Hikayenin Resmini Çektiğinizde Bildirim Gidecek!

0
instagram hikaye bildirim

Instagram hikaye ekran görüntüsü bildirimi ile bir uyarı gönderen yeni bir özellik test ediyor. Yeni özelliğin haberi Twitter’da bir ekran görüntüsü uyarı mesajı görüntüsü yayınlayan bir kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Instagram, sonraki ekran görüntülerinin veya ekran kayıtlarının hikayeyi yayınlayan kişiye görünür olacağını ekran görüntüsü uzmanlarına bildiren bir kerelik bir uyarı sunmayı planlıyor. Özellik, az sayıda kullanıcıyla test ediliyor. Katılımcılar hikaye görüntüleyenler listesine giderek ve herhangi bir adın yanında kamera simgeleri olup olmadığını kontrol ederek hikayelerinin bir ekran görüntüsünü kimin aldığını görebilirler. Flaş simgesi, ekran görüntüsü çeken bir kullanıcıyı belirtmekte.

instagram hikaye ekran resmi uyari

Instagram, bir hikayenin bir ekran görüntüsü yakalandığında bildirim göndermeyi şuan için düşünmese de ileride gelebilecek bir yenilik. Şuanda sadece hikayeyi görenleri gördüğünüz kısımda, ekran görüntüsü çekenleri görebileceksiniz.

https://twitter.com/readbyher/status/962606574060490752

Instagram, TechCrunch’a şu anda bu özelliğin test edildiğini doğruladı. Aynı zamanda röportajda şu sözleri dile getirdi; “Instagram’daki deneyimi her zaman iyileştirmenin yollarını test ediyoruz ve her anı sizin için önemli insanlarla paylaşmayı kolaylaştırıyoruz” dedi. Şuan için instagram hikaye ekran görüntüsü bildirimi özelliğinin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı belli değil.

İlginizi çekebilir: HomePod’da Spotify Kullanarak Nasıl Müzik Dinleyebilirim?

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin