HomePod ve Siri Sesli Haber Destekli iOS 11.2.5 Güncellemesi Yayımlandı!

0
iOS 11.2.5 guncellemesi

Apple az önce HomePod desteği ve ”Hey Siri haberleri oku” yeniliği ile iOS 11.2.5 güncellemesi yayımladı. iOS 11.2.5 yenilikleri ve güncelleme hakkında daha fazla bilgi için haberimizi okumaya devam edin. Güncellemenin iOS 11.2.5 Beta 7 sürümünün yayımlanmasından üç gün sonra yayımlandığını belirtelim.

Güncellemeyi iPhone Ayarları > Genel > Yazılım güncelleştirme menüsünden indirebilirsiniz. Güncellemenin boyutu iPhone 6 cihazı için 468,5 MB boyutunda olduğunu belirtelim. Diğer cihazlar için bu boyut azalıp artabilir.

iOS 11.2.5 Güncellemesi Yenilikleri & Değişiklikleri

Apple iOS 11.2.5 güncellemesi 9 Şubat cuma günü tanıtılacak olan HomePod‘un desteğini sunmakla beraber CarPlay ve mesajlaşma uygulamasında ki çeşitli hataları gidermekte. Güncelleme ayrıca Siri’ye ”Hey Siri haberleri oku” dediğinizde size en güncel haberleri okuduğu bir yenilik ile geliyor. Siri’nin bu sesli haber yeniliği şuan için yalnızca ABD, Avustralya ve İngiltere için kullanılabilmekte olduğunu belirtelim. İlerleyen zamanda desteğin ülkemize geleceğini söyleyebiliriz.

işte size yeni iOS güncellemesinin detayları;

HomePod Desteği

Artık iPhone ya da iPad cihazınız üzerindeki Apple kimliği bilgileriniz, Apple Müzik verileriniz, WiFi ayarlarınız, Siri ve diğer çeşitli ayarlarınız HomePod cihazınıza kurduğunuz uzaktan bağlantı üzerinden aktarılacak.

Siri Haberleri

Yeni sürüm ile artık Siri’yi açtığınızda Siri’ye ”Hey Siri haberleri oku” dediğiniz anda Siri size The Washington Post, CNN, NPR veya Fox News gibi yayın organlarından seçtiğiniz hangisi ise güncel haberleri okuyabilecek. Bu yenilik şuanda ABD, Avustralya ve Birleşik Krallık için şuan kullanılabiliyor. İleride Türkiye’ye geleceği söyleyebiliriz.

Diğer İyileştirme ve Hatalar Düzeltmeleri

  • Cihazın telefon uygulamasının arama listesine eksik ya da hatalı bilgiler gönderen bir hata düzeltildi.
  • iPhone X kilidinin Face ID ile açılması durumunda bazı Exchange hesaplarında gönderilen mailler sonucu kilit ekranında kaybolan hataların düzeltilmesi.
  • Mesajlar uygulamasında bulunan sohbetlerin geçici olarak düzensiz yerleşimlerini içeren bir hatanın giderilmesi.
  • CarPlay’ın çalan parça sonrası birden fazla parça değiştiği zaman uygulamanın geçici olarak yanıt vermemesi tarzında ki hataların giderilmesi.
  • VoiceOver uygulamasında ki oynatma/çalma hedeflerini AirPod batarya seviyesini seslendiren bir özelliğin eklenmesi.

Eğer iOS 11.2.5 güncellemesi sürümünde daha sonra yeni bir yenilik keşfedilirse yazımızı güncelliyor olacağız.

İlginizi çekebilir: Apple, Sanatçılar için Apple Müzik Gösterge Tablosu Duyurdu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin