İşte Size Göz Dolduran iOS 12 Konsept Tasarımı!

0
iOS 12 konsept

Apple’ın 2018 yılında tanıtacağı iOS 12 güncellemesi için tahmini tasarımlar yayımlandı. iOS 12 konsept tasarımı gerçekten göz dolduruyor. Bu tasarımlar ile; iOS 12 nasıl olacak? iOS 12 özellikleri nelerdir? iOS 12 yenilikleri nelerdir? Tarzındaki sorularının ufakta olsa tahmini bir cevabı gözünüzün önünde oluşabiliyor.

iOS 12 Nasıl Olacak Diyenler İçin iOS 12 Konsept Tasarımı

Ascending News tarafından hazırlanan bu konsept çalışması yenilikler ve çeşitli geliştirilmiş ek özellikler ile kullanıcıyı heyecana sokuyor demek mümkün. Konsept çalışmasında, tasarım çok daha temiz ve belirgin bir şekilde düşünülmüş. Bu tarzdaki tasarım özellikle, gözü yormamaya çalışılmış bir tasarım gibi görünüyor. iOS 12 tasarımında, gruplandırılmış bildirimler en çok göze çarpıyor demek mümkün. Gruplandırılmış bildirimler ile artık çeşitli uygulamaların bildirimlerini, ekranda sadece tek bir pencerede görebileceksiniz.

iOS 12 bildirim paneli

Artık bu sayede Facebook, İnstagram ve özellikle WhatsApp gibi uygulamaların ekranın tamamını kaplayan bildirimlerinden kurtulabileceksiniz. Bu yenlik ile WhatsApp bildirimleri ayrı bir pencerede, diğer uygulamaların bildirimleri ayrı bir pencerede toplanarak bütünlük sağlanmış olacak. Ayrıca cihazınızın depolama kısmında ayrı bir ekranda, hangi uygulamanın gereksiz dosyaları ve ne kadar yer kapladığını görebileceksiniz. Bu sayede cihazınıza depolama açısından tasarruf sağlaya bilirsiniz.

 

iOS 12 nasil olacak

Yeni iOS 12 tasarımında cihazın bir misafir modu mevcut olacak. Misafir modu mesaj, fotoğraf ve sizin ekstradan belirleyeceğiniz uygulamaların erişimine izin vermemekte. Ayrıca uygulamaları kilitlemek için Face ID ve Touch ID güvenlik prosedürünü sunması ayrı bir güzellik olmuş.

iOS 12 yenlikleri

Bunların yanında iOS 12 konsept tasarımında pil süresini uzatmak için daha az piksel ve beyaz – siyah geçiş yeniliği getirilmiş durumda.

İlginizi çekebilir: Akıllı Hoparlör HomePod Nedir? HomePod Ne işe Yarar?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin