iOS 14.2: iPhone 8 ve Sonraki Modellere Sessizce FaceTime 1080p Desteği Eklendi!

0
iPhone hepsi bir arada resim
Kaynak: MacRumors

Kasım ayının başlarında Apple, iOS 14.2’yi piyasaya sürdü ve onunla birlikte iPhone’lar için bir dizi yeni özellik duyurdu, ancak bahsetmediği bir şey, iPhone 8 ve sonraki cihazlarda 1080p FaceTime çağrıları için görünür desteğin eklenmesiydi.

Az bilinen gerçek, Apple’ın iOS 14.2’nin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra iPhone XR gibi cihazların teknik özellik sayfalarını sessizce güncellediğini tespit eden MacMagazine tarafından keşfedildi.

Yayınlanmadan önce Apple, iPhone XR sayfalarında FaceTime HD (1080p) görüntülü aramaları listelemiyordu, ancak eklemeyi iOS 14.2’nin çıkışından sonraki hafta yaptı.

Apple’ın iPhone karşılaştırma aracına bakıldığında Apple, Wi-Fi üzerinden FaceTime HD’nin (1080p) iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone SE dahil tüm modellerde mevcut olduğunu da açıkça ortaya koyuyor. (2020), iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max.

Bu, FaceTime HD kullanımı söz konusu olduğunda, iPhone 12 serisinin tek avantajının hem Wi-Fi hem de 5G üzerinden çözünürlüğü desteklemesi olduğu anlamına geliyor.

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin