iPhone Otomatik Parlaklık Ayarı Nerede? iOS 11 Ayarları!

0
iPhone parlaklik ayarlari

Apple iOS 11 ile otomatik ekran parlaklık ayarları düzenleme menüsünü değiştirdi. iPhone otomatik parlaklık ayarı ve ekran ışığı ayarları gibi merak edilen konuların resimli anlatım ile cevabı haberimizde.

Otomatik ekran parlaklığı özelliği cihazınızın pil performansı için eklenmiş yardımcı bir özellik. Bu yenilik iOS 11 güncellemesi ile tüm cihazlarda otomatik olarak aktif hale geliyor. Ayrıca otomatik parlaklık düzenleme ayarlarının da eski yerinde olmaması, kendi ekran ışığı ayarlamasını yapmak isteyen kullanıcıları rahatsız ediyor. Çünkü iOS 10 ve önceki sürümler için parlaklık ayarları iOS 11’de aynı yerde değil.

iOS 11’de iPhone Otomatik Parlaklık Ayarı

iOS 11’de ekran ışığı ayarlarını açmak ya da kapatmak için öncelikle ”iPhone ayarları” menüsüne ilerleyin. Sonra aşağı inerek ”Genel” ayarlarına girin. Buradan ”Erişilebilirlik” menüsüne girin. Bu kısımda dördüncü sırada bulunan ”Ekran Kolaylıkları” menüsüne tıkladığınızda, aşağı kısımda ”Otomatik Ayarlar” butonunu etkisiz hale getirdiğinizde, iPhone otomatik parlaklık ayarı özelliğini kapatmış olacaksınız. Artık alt tarafta bulunan kontrol panelinden ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

iPhone otomatik parlaklik ayari

Bu kısımda sizinde göreceğiniz üzere çeşitli renk ayarları da bu menüye taşınmış bulunmakta. Bu kısmın ilk etapta kullanıcı tarafından fark edilmesi bir hayli uğraştırıcı demek mümkün. iPhone cihazının pil performansını arttırmak için, ekran parlaklığının otomatik bir şekilde cihazda bulunan sensörler tarafından ayarlanmasını tavsiye ediyoruz. Bu şekilde hem batarya ömrünüz hemde batarya performansı artacaktır.

iOS 10 ve Önceki Sürümlerde Otomatik Ekran Işığı Ayarları

iOS 10’da dahil ve önceki sürümlerde otomatik ekran parlaklığı ayarlarını açmak veya kapatmak için ”iPhone ayarları” bölümüne girin. Ayarlardan aşağı inerek ”Genel” menüsüne ilerleyin. İkinci sekmede ”Otomatik Parlaklık” butonunu etkisiz hale getirdiğinizde, iPhone otomatik parlaklık ayarı özelliğini kapatmış olacaksınız.

iPhone otomatik ekran isigi kapatma

Eğer yeni gelen güncellemeler ile otomatik parlaklık ayarları düzenleme menüleri değişirse yazımızı güncelliyor olacağız.

İlginizi çekebilir: Apple, HomePod Ses Kalitesini Gösteren Reklamlar Paylaştı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin