iOS 11’de WiFi Şifrenizi Söylemeden Arkadaşınızla Paylaşın!

0
iPhone WiFi parolasi paylasma

Apple, iOS 11 ile iPhone WiFi şifresi paylaşma özelliğini kullanıcılara sundu. Bu yenilik sayesinde artık WiFi parolanızı kimseye söylemeden kendi web güvenliğinizi arttıracaksınız. Çünkü bu özellik sayesinde WiFi şifrenizi iPhone’lar arası uzaktan bağlantı ile birbirinize paylaşacaksınız.

iOS 11 İle Gelen iPhone WiFi Şifresi Paylaşma Özelliği

Öncelikle parolanızı aklınızda tutmaya gerek kalmadan paylaşmanıza olanak sağlayan özelliği kullanabilmeniz için iOS 11 yüklü iPhone ya da bir iPad cihazına sahip olmanız gerekmekte. Özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1- WiFi’nizi paylaşmak istediğiniz arkadaşınızın telefon numarasını kendi rehberinize ekleyin. Arkadaşınızda sizin numaranızı kendi rehberine eklemesini sağlayın. Bu şekilde ikinizin bilgileri rehberinizde olması sağlanacak.

2- Kendi iPhone ya iPad’inizi WiFi ağınıza bağlayın.

3- Kendi iPhone’unuzu ve WiFi parolanızı paylaşmak istediğiniz iPhone’un her ilkisinin ”Bluetooth” özelliğini açın. Cihazları bir birine yakın tutun.

4- WiFi’nizi paylaşmak istediğiniz arkadaşınızın iPhone’undan iPhone Ayarları > WiFi kısmına girin. Ardından kendi ağınıza bağlanması için WiFi ağınıza tıklayın ve ”Şifre Girme” bölümünün içinde bekleyin.

5- Bir kaç saniye sonra sizin iPhone cihazınıza gelecek bildirim ile ”WiFi Parolasını Gönder” seçeneğine tıklayın. Artık WiFi parolanız paylaşmak istediğiniz cihazda otomatik olarak girilerek bağlanılması sağlandı.

İşte size MacRumors’un paylaştığı öğretici iPhone WiFi şifresi paylaşma videosu;

İlginizi çekebilir: Apple, TvOS’a YouTube TV Desteği Geldi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin