iPhone X, Aralık 2017’de En Çok Satılan Üçüncü Akıllı Telefon!

0
iPhone X kac satti

Bağımsız araştırma şirketi Kantar‘a göre iPhone X 2017 satış rakamları en çok satan ilk üç akıllı telefon arasında girdi. Rakamlar özellikle, Apple’ın yeni iPhone X, bu yıl tatil sezonunda en çok satan model olan Avrupa, Japonya, Avustralya, Amerika ve Çin‘de en çok satanlar listelerinde oldu.

Araştırmacılar, Ekim-Aralık 2017 döneminde ABD’de IOS pazar payı 0,5 puan gerilerse de (yüzde 43,9’a düştü), iOS kullanım oranlarının yükseldiğini belirtti. Sonuçta, Kantar, Apple’ın iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’in sıradan sürümünün, daha çeşitli tüketiciler için giriş noktaları sunan ve Apple’ın bu akıllı telefon işletim sisteminin paylaşımını arttırdığını, fiyat noktasında iyi bir strataji uyguladığı vurgulandı.

Kantar Wordpanel’de iPhone X 2017 Satış Rakamları İçin Görüşler

  • Yılın son çeyreği için yapılan tüm sonuçlar, Apple’ın ultra yüksek sınıf iPhone X de dahil etti. Apple’ın mevcut sürüm yapısı ile beklentiler, her zaman amatör modeli temel gelişmiş pazarlarda en çok satan cihaz olacaktı. Fakat iPhone X’in yüksek fiyatıyla gerçek yaşam masrafları ortaya çıkardı. Aralık ayında iPhone X, özellikle Çin‘de olduğu gibi en çok satılan model oldu. Buna dayanarak fiyatlandırma stratejisinin geçerliliğini bir nevi yitirdiği aktarıldı. Kantar’a göre iPhone X 2017 satış rakamları sayısı fiyatı sebebiyle ilk sıraya oturması zor olabilir.

İlginizi çekebilir: iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X satış rakamları Apple’ı mutlu etti!

Toplamda, Apple’ın küresel akıllı telefon pazarının pazarı, 2017 yılının Aralık ayında biten üç ay boyunca altı pazarda yüzde bir puan artışı gördü. İspanya ve Japonya‘da iOS pazar payı 0,5 puan, Avrupa‘da 0,7, Avustralya‘da 1,2, Almanya‘da 2,5 puan yükseldi. Çin‘de yüzde 10.1 ile Apple’ın büyümesi, Çin’deki iOS akıllı telefon satış payının Eylül-Kasım’da yüzde 24,3 iken Ekim-Aralık 2017’de yüzde 28,6’ya yükselmesine sebep olarak gösteriliyor.

iPhone X 2017 satıs rakamlari

Apple’ın iPhone X 2017 satış rakamları yanı sıra, Kantar, Android‘in birkaç pazardaki kayıplarını da (Apple’ın yükselişiyle birlikte Çin’de 10,1 puan azalarak) kaydederek Samsung ve Android işletim sistemi pazar payını da tartıştı. Kantar’dan bugünün raporuyla bu, akıllı telefon, işletim sistemi pazarının paylaşım verilerini yalnızca 2017’de aylara odaklandığımızı gösteriyor. Yeni yılda Apple’ın satış rakamları ilerleyen aylarda belli olacak.

İlginizi çekebilir: iOS 11’de iPhone İçin Karanlık Mod (Dark Mode) Nasıl Açılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin