Yeni iPhone X 4 GB RAM ve 2 Hücreli Bataryayla Gelebilir!

0
yeni iPhone X

Apple 2017 yılında piyasaya sunduğu iPhone X‘in yüksek fiyatları sebebiyle kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmadı. Analistçiye göre Apple, yeni iPhone X tanıtabilir. Yeni iPhone 10 cihazının tasarımı, eski iPhone X’ten farklı olacak. Yeni tasarım ile ekran boyutunun 6.1 inç olacağı konuşuluyor.

Analistçiye göre Apple’ın iPhone’ları kasıtlı olarak yavaşlatma olayından sonra kullanıcılarının gönlünü almalarının gerekli olduğunun vurgusunu yaptı. Yeni 6.1 inç cihazın fiyatının beklenenden çok daha uygun olacağını da aktardı.

2018 Model Yeni iPhone X ve iPhone X Plus

Ming-Chi Kuo’ya göre cihazın arka iki kamerasının bire indirilmesi, geçici belleğinin 3 GB’a indirilmesi ve alüminyum yapıda bir dış çerçeveye sahip yeni bir iPhone’nin hazırlıklarının var olduğunu söylüyor. Ayrıca bellek kapasitesi düşürülerek ve 3D Touch özelliği eklenmeyerek çok daha uygun fiyatlı bir cihazın üretileceğini aktarıyor.

Analistçi Kuo’ya göre uygun fiyatlı iPhone X cihazının yanında iPhone X Plus olarak adlandırılan 6.5 inç yeni bir iPhone gelebilir. Kuo’ya göre iPhone X Plus’un batarya kapasitesinin uygun fiyatlı iPhone X’ten yüzde 25 daha fazla büyük bir kapasiteyle geleceğini aktarıyor. Yeni iPhone X Plus cihazının bataryasının da 3400 mAh kapasitesinde olması beklediğini aktardı.

Aynı zamanda analistçiye göre cihazların bataryaları L şeklinde iki hücreli olarak gelebileceğini aktarıyor. Bu sayede bataryaların kapasitesi yüzde 10 daha fazla arttırıldığını söylüyor. Kuo cihazlardan özellikle 6.1 inç olan uygun fiyatlı cihazın çok satacağını dile getirdi.

Sizce Kou’nun bahsettiği cihazları Apple üretir mi? Fikirlerinizi yorum yaparak bize bildirip, destek olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Apple Müzik Türkiye Fiyatı Zamlandı! Apple Music 2018 Fiyatı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin