İşte Size iOS 12 İle Gelecek Olan 150’den Fazla Yeni Emoji!

0
iOS 12 yeni emoji

Apple’ın Eylül ayında yayımlaması beklenildiği iOS 12 sürümü ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak The Unicode Consortium iOS 12’de kullanılmasını beklediği emojileri paylaştı. Apple, iOS 12 yeni emoji modelleri yeni sürümde de kullanıcıyı heyecanlandıracak.

Paylaşından emoji 11.0, kırmızı saçlı, kıvırcık saçlı, genç yaşta gri saçlı, sıcak ve soğuk yüzlerin tiplemesini içerecek. Ayrıca saç dökülmeyen veya kellik yapmayan, sersemli ve yalın yüzleri de içeren birkaç yeni saç stilini ve tipini içerecektir.

surat emoji

Emoji 11.0, bu Haziran ayında çıkacak olan Unicode 11.0 standardının bir parçası olacak. Bu yeni emojiler genellikle mobil cihazlarda kullanıma sunulmaktadır. Özellikle iOS 12 yeni emoji modelleri olarak anılan bu emojilerin Eylül ayında yayınlanması beklenen iOS 12 sürümünde görülmesi bekleniyor. Bu emojiler iPad, iPhone cihazları için kullanılabilir olacak. Mac ve Apple Watch için ise Apple’ın güncelleme ile genişletme çalışması yapması gerekmekte.

Diğer önemli bir yenlik olarak süper kahraman emojileri denilebilir. Süper kahraman kategorisinde erkek ve dişi modeller kullanılmış.

kahraman emoji

Bahsedilenler dışında, yeni emojilere eklenmiş yeni hayvan emojileride mevcut. IOS 12 emojileri olması beklenen hayvanlarda; böcek, kanguru, papağan, tavus kuşu, ördek, porsuk, lama, ıstakoz, su aygırı, rakun ve sivrisinek eklenmiş.

İşte Size iOS 12 Yeni Emoji Yüzleri

Yeni yemek seçenekleri arasında; marul, mango ve kek bulunurken, yeni nesneler bir yangın söndürücü ve test tüpünden tuvalet kağıdı rulosuna ve süngere kadar uzanıyor. Hatta bir korsan bayrağı ve bir sonsuzluk simgesi de mevcut.

İlginizi çekebilir: İşte Size Göz Dolduran iOS 12 Konsept Tasarımı!

iOS 12 nesne ve hayvan emoji

Apple’ın iOS 12’de kullanılması beklenen emojiler hakkında ki görüşlerinizi bize yorum yaparak bildirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Apple, watchOS 4.3 Beta 2 Güncellemesi Yayımladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin