”Hayal Kırıklığı Satışlar” iPhone X Üretimi Yarıya İndirildi!

0
iPhone X uretimi

Nikkei raporuna göre; tatil sezonu satışlarının beklenenden daha az gelmesi sebebiyle Apple iPhone X üretimi yarıya indirdi. Apple’ın tedarikçileri 2018 yılı iPhone X üretme sayısını 40 milyon adet üretmesini beklerken sayıyı 20 milyona düşürdüğünü belirtti.

İşte size Nikkei raporunun iPhone X üretimi detayları;

Apple, Kasım ayında piyasaya sürülmesi öngörülen 40 milyonun üzerinde ki rakamları, Ocak ayına kadar olan üç aylık dönemde iPhone X için üretim hedefini yarı yarıya azaltacak.

ABD’li teknoloji devi, tedarikçilere, Avrupa, ABD ve İngiltere gibi önemli pazarlarda yıl sonu tatil alışveriş sezonunda beklenenden daha yavaş satışlar ışığında, dönemin hedefini yaklaşık 20 milyon adet seviyesine indirmeye karar verdiğini bildirdi. Ayrıca iPhone 7/7 Plus ve iPhone 8/8 Plus cihazlarının 30 milyon satış hedefi içerisinde olduğu raporda bulunmakta. Buna dayanarak iPhone 8 satışlarının beklenin üzerinde olduğunun kanısına varılabilir. Bu rapor, dün yayımlanan KGI raporu incelendiğinde 6.1 inç yeni iPhone X cihazının piyasaya sürülmesi tahminlerini güçlendiriyor.

İlginizi çekebilir: WhatsApp Apple CarPlay’ı Artık Resmi Olarak Destekliyor!

Paylaş
Apple ürünlerini kullanan, araştırma yapan deneyimlerini AppleLobi aracılığıyla paylaşmayı seven teknoloji sever.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin