iCloud Mesaj Yedekleme Nasıl Yapılır? iPhone Mesaj Yedeği!

0
iCloud mesaj yedekleme

iCloud mesaj yedekleme nasıl yapılır? iCloud’ta mesaj saklama nasıl olur? iPhone mesajları iClouda’a atma? Tarzında sorularınızın cevabı haberimizde. Apple, iOS 11’de iCloud mesaj saklama için WWDC’de ilk iOS 11 sürümlerinde kullanacağını açıklamıştı. Fakat iCloud mesaj kullanımı beta test süreçlerinde iOS 11’den geri çekilip daha sonra kullanıma sunulacağı duyuruldu.

iCloud Mesaj Yedekleme Nasıl Kullanılır? iPhone mesajlarımı nasıl yedeklerim?

iOS 11.3 güncellemesiyle iCloud mesajları geri döndü. Güncellemede de bunun kanıtı olarak bir onaylama ekranı mevcut. Apple’ın yayın notlarına göre; özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar iCloud bulut hizmetini açtıkları zaman karşılarına çıkan iletiye onay vermeleri gerekmekte.

Apple’a göre buluttaki mesajlar iki faktörlü kimlik doğrulama iCloud yedekleme özelliği açık olan kullanıcılar için otomatik bir senkronizasyon başlıyor. iCloud mesaj yedekleme hizmetini kullanmak isteyen iPad, iPhone ve Mac kullanıcıları için güzel bir yenilik demek mümkün. Bu yenilik sayesinde yıllar boyunca artık mesajlarınız iCloud bulut merkezinde saklanacak ve bunlara erişebilmeniz çok daha kolay olacak.

Bu hizmetten faydalanabilmeniz için, eğer geliştirici iseniz iOS 11.3 beta 1 sürümünü yüklemeniz gerekli. Eğer geliştirici değilseniz iOS 11.3 güncellemesi final sürümü yayımlandıktan sonra güncellemeyi cihazına yükleyip, iCloud mesaj saklama hizmeti için aşağıdaki adımları yapmanız gerekecek. Bu hizmet için cihazınızı bir WiFi’ye bağlamayı unutmayın.

İşte size iCloud mesaj yedekleme hizmeti 2020;

  1. iPhone ayarlarına girin.
  2. En üst çubukta bulunan Apple Kimliği çubuğuna basın.
  3. Önününe açılan Apple Kimliğinizden aşağı inerek ”iCloud” kısımına girin.
  4. iCloud kısmında iCloud mesajlar bölümünü kaydırarak aktif hale getirin.
  5. Aktif hale getirdikten sonra sistemin yedekleme çalışmasının bitmesini bekleyin.

İlginizi çekebilir: Apple Mac için, macOS 10.13.3 Güncellemesi Yayımladı!

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin