iOS 11.3 Beta 1 Güncellemesi Yayımladı! Şimdi İndirin!

0
iOS 11.3 Beta 1 Guncellemesi

Apple bugün, iOS 11.3 Beta 1 güncellemesi yayımladı. Yeni güncelleme ile gelen yeniliklerden bahsedilirse yeni animojiler, yeni sağlık uygulaması, yeni ARKit ve yeni mesajlaşma uygulaması göz kamaştırıyor. iOS 11.3 Beta güncellemesi iOS 11.2.5 final sürümünün yayımlanmasından tam bir gün sonra yayımlanmış oldu.

Apple Geliştirici Merkezine üyelik gerçekleştiren kullanıcılar ya da beta yükleme profiline sahip olan kullanıcılar; iPhone Ayarları > Genel > Yazılım Güncelleştirme menüsünden yazılımı indirebilirler. Ayrıca iTunes’e cihazlarını bağlayarak yazılım güncelleştirme menüsü üzerinden yükleme yapabilirler.

iOS 11.3 Beta 1 Güncellemesi Yenilikleri & Değişiklikleri

Apple adeta bu güncelleme ile yenilik bekleyen kullanıcıların yüzünü iOS 11.2.5 güncellemesinden sonra bir kez daha güldürdü demek mümkün. Güncelleme ile iPhone X kullanıcıları için ejderha, ayı, kafatası ve aslan olmak üzere tam dört tane yeni animoji gelmiş durumda. Bu sayede artık iPhone 10’da toplam 16 adet animoji karaoke kullanılabilir durumda. Ayrıca iOS 11’de tanıtımı yapılan iCould Mesajları iOS 11.3 Beta 1 güncellemesi ile sonunda göründü.

iOS 11.3 beta

iOS 11.3 Beta 1 güncellemesi geliştiriciler için geliştirilen ARKit araçlarını da içermekte. ARKit 1.5 ile arttırılmış gerçeklik uygulamaları AR deneyimi oluşturmak ve geliştirmek için artık çok daha fazla yeteneğe sahip olabilecekler. ARKit sanal nesneleri tanıyabilir düzenleyebilir, düzensiz şekilleri yuvarlak tablolar gibi yüzeyleri daha doğru tablolar olarak oluşturabilir olacak. Ayrıca ARKit dünya üzerindeki poster ve işaretleri tanıyabilecek. iPhone ekranı üzerinde 3D arttırılmış deneyimler artık dahada kusursuz hale gelecek.

iOS 11.3 Beta 1 Guncellemesi

Business Chat, kelime anlamı iş dünyası sohbeti olan güncellemenin başka bir yeniliği. Apple’ın başlangıç olarak Lowe’s, Discover, Hilton ve Wells Fargo işletmeleri ile beta testine başladığı yenilik, kurumsal firmalar ile iMessage üzerinden iletişime geçme ve iMessage yolu ile işleri daha kolaylaştırmadan ibaret. Bu sayede artık kurumsal firmaların müşteri temsilcileri ile iMessage üzerinden sorunlarınızı ve önerilerinizi dile getirebileceksiniz.

iOS 11.3 Business Chat

Belkide en göze çarpan yenilik ise iPhone cihazınızda yüklü sağlık uygulamasının yeniliği. Artık sağlık uygulamasında Apple’ın eş zamanlı olarak çalıştığı sağlık kuruluşlarında yaptırdığınız testler, ilaçlar, rapor sonuçları gibi tıbbi verileri sağlık uygulaması üzerinden görebileceksiniz.

iOS 11.3 Saglık Uygulamasi

Kasıtlı Olarak Yavaşlatılan iPhone’lar için iOS 11.3 Beta 1 Güncellemesi Detayları

Apple’ın pil sağlığı kötü durumda olan cihazların pil uygulaması üzerinden kasıtlı olarak yavaşlattığını kabul etmesinin ardından ortalık karıştı. Apple bundan sonra iPhone’lar için indirimli pil hizmeti başlattı. Kullanıcıların öfkesi karşısında Apple’a yavaşlayan iPhone’lar için sayısız dava açıldı. Bunun üzerine Apple iOS 11.3 sürümünde pil yönetiminin kontrolünü artık kullanıcılara vereceğini açıkladı. iOS 11.3 beta 1 güncellemesinde de bu durum için veriler mevcut. Artık iPhone 6 ve üstü cihazlar için güç yönetim özelliği kullanıcının kontrolünde olacak.

iOS 11.3 Beta 1 güncellemesi artık Apple Müzik‘te daha belirgin video müzikleri olacak. Aynı zamanda Apple News uygulaması üzerinde çeşitli geliştirmeler de mevcut. Uygulamanın çeşitli performans ve güvenlik geliştirmeleri de yapılmış durumda. HomeKit uygulamasının kimlik doğrulaması sırasında, acil arama durumlarında kullanıcının konumunu otomatik kitaplığa eklediği kullanıcılara gönderen bir yenilikte söz konusu.

İlginizi çekebilir: Hey Siri Haberleri Oku Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır? (Video)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin