iOS 11.3 Beta 2 Güncellemesi Pil Sağlığı Özelliğiyle Yayında!

0
iOS 11.3 Beta 1 Guncellemesi

Apple bugün, iOS 11.3 beta 2 güncellemesi yayımladı. Güncellemenin yeniliği olan, pil sağlığı özelliği öne çıkıyor. Apple bu sürümü bir önceki güncellemenin yaklaşık iki hafta sonrasında yayımladı.

Apple Geliştirici Merkezine üyelik gerçekleştiren kullanıcılar ya da beta yükleme profiline sahip olan kullanıcılar; iPhone Ayarları > Genel > Yazılım Güncelleştirme menüsünden yazılımı indirebilirler. Ayrıca iTunes’e cihazlarını bağlayarak yazılım güncelleştirme menüsü üzerinden yükleme yapabilirler.

iOS 11.3, iMessage mesajlarını iCloud’da depolamak için iCloud mesaj yedekleme özelliğiyle geliyor. Aynı zamanda düzensiz şekilli yüzeyleri eşleştirme ve nesneleri tanımlamak ve yerleştirmek için ARKit’in yeni ve yükseltilmiş bir versiyonu olan ARKit 1.5 gibi yeni özelliklerin kullanıma sunulduğu büyük bir güncellemedir.

iPhone X iOS 11.3 animoji

iOS 11.3, güncelleme ile iPhone X kullanıcıları için ejderha, ayı, kafatası ve aslan olmak üzere tam dört tane yeni animoji gelmiş durumda. iOS 11.3 ile artık sağlık uygulamasında Apple’ın eş zamanlı olarak çalıştığı sağlık kuruluşlarında yaptırdığınız testler, ilaçlar, rapor sonuçları gibi tıbbi verileri sağlık uygulaması üzerinden görebileceksiniz.

Bunların yanında gelişmiş mobil konum (AML) yeniliği ve iBooks uygulamasının Books oluğunu iOS 11.3 ile görebileceksiniz. Aynı zamanda Business Chat uygulamasıyla, kurumsal firmalar üzerinden iMessage üzerinde sorunlarınızı çözümleyebileceksiniz.

iOS 11.3 Beta 2 Güncellemesi Yenilikleri & Değişiklikleri

Apple iOS 11.3 beta 2 güncellemesi ile yavaşlayan iPhone’lar için pil sağlığı uygulamasını sunuyor. IOS 11.3 pil sağlığı uygulaması ile cihazınızın pil sağlığının ne kadar olduğunu görebilmeniz mümkün. Aynı zamanda bu özelliği kapatarak cihazınızın hızını arttırmanız mümkün. Fakat Apple, bu özelliği kapatmanızı önermiyor. Bu yenilik iPhone Ayarları > Pil menüsü üzerinden erişilebilir, iPhone 6 ve sonraki cihazlar için kullanılabilir bir yenilik.

iOS 11.3 pil sagligi

pil sağlığı uygulamasının yanında bu sürümde Apple, iPhone hızlandırma yöntemlerini kullanıcılarına bilgi olarak veriyor. Aynı zamanda bu güncellemede Business Chat uygulamasının ABD’de Lowe, Wells Fargo, Delta ve Hilton gibi kurumsal firmalar ile iletişime geçmenize olanak sağlıyor. Bunun yanında Apple Müzik’teki hatalar bu güncelleme ile giderilmiş, müzik videoları için daha iyi bir deneyim sunulmuş durumda.

Apple’ın yayın notlarına göre, iOS 11.3 beta 2 güncellemesi iTunes üzerinden yüklemek isteyen kullanıcılar, iTunes 12.7.3 sürümünü kullanmaları gerekecek. iOS 11.3 güncellemesi Mart ayında final sürümü halka açık bir şekilde kullanıcılara yayımlanacak.

İlginizi çekebilir: Apple iPad, Samsung’u Geçerek En Popüler Tablet Oldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin