iOS 11.4 Beta 6 Güncellemesi Yayımlandı! Şimdi İndirin!

0
iOS 11.4 guncellemesi

Apple, geliştiriciler için iOS 11.4 beta 6 güncellemesi yayımladı. Yeni sürüm bir önceki sürümün yayımlanmasının üç gün sonrasında yayımlanmış oldu. Aynı zamanda iOS 11.3‘ü yayınladıktan sonra bir aydan fazla bir süre önce birçok yeni özelliği tanıtan büyük bir güncellemeyi yayımlamış oldu. Kayıtlı geliştiriciler, yeni iOS 11.4 beta sürümünü Apple’ın Geliştirici Merkezi’nden veya uygun yapılandırma profili Geliştirici Merkezi’nden yüklendikten sonra indirebilirsiniz.

iOS 11.4 Güncellemesi Yenilikleri

IOS 11.4 güncellemesi, Apple’ın 27 Mart eğitim odaklı etkinliğinde açıklanan yeni özellikleri destekleyen eğitim kurumları için yeni bir ClassKit framework’ü sunuyor. IMessages’ınızı her bir cihaz yerine iCloud’da saklamak için tasarlanan ve daha iyi bir senkronizasyon yeteneği sağlayan iCloud ile ilgili Mesajlar için destek içermekte. Şu anda gelen iMessages, Apple ID’nizde oturum açtığınız tüm cihazlara gönderilir.

ICloud’daki mesajlar, iMessage’larınızın tümünü yeni cihazlara indirmenize izin verecek ve bir cihazda silinmiş bir mesaj tüm cihazlarda kaldıracaktır. Eski mesajlar ve ekler, değerli depolama alanından tasarruf ederek cihazda değil, iCloud’da da depolanır.

IOS 11.4 beta 6 güncellemesi ayrıca, AirPlay 2 özelliklerini ve Apple uygulamasının bir kez daha Ev uygulamasında kullanılabilir olmasını içerir. AirPlay 2 ile aynı ses içeriği AirPlay 2. AirPlay 2 başka AirPlay 2 özellikli cihazda içeriği oynatmak için bir cihazda Siri sormak sağlayan bir özellik içerir. Örneğin, iOS’ta iOS 11.4 ve tvOS 11.4 beta’ları çalıştırıyorsanız, iPhone’da Siri’nin Apple TV’nizde başka bir odada içerik oynatmasını isteyebilirsiniz. 

IPhone 8 ve iPhone 8 Plus için, iPhone X’te bulunmayan yeni bir (PRODUCT) KIRMIZI duvar kağıdı var. Beta testi sırasında, Apple, Yıldırım’a erişimde bir haftalık bir son kullanma tarihi sunan bir USB Kısıtlı Mod uyguladı iPhone’unuzun kilidi açılmadıysa, verileriniz için iOS cihazlarda bağlantı noktası vardır; bu, GrayKey kutusu gibi yasa uygulama araçlarının etkilerine sahiptir. Özelliğin yorumları, Apple’ın sürüm notlarından kaldırıldı, dolayısıyla iOS 11.4’e eklenip eklenmeyeceği net değil.

Apple’ın iOS 11.4 beta 6 güncellemesi sürümünde yeni özellikler keşfedilirse yazımızı güncelliyor olacağız.

İlginizi çekebilir: Apple’ın HomePod Maliyeti Ortaya Çıktı!

Yorum yapın değer katın.

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin