Yavaşlayan iPhone İçin iOS 11.3 İle Pil Sağlığı Özelliği Geldi!

0
iOS 11.3 pil sagligi

Apple iOS 11.3 beta 2 güncellemesiyle iPhone batarya sağlığı uygulamasını kullanıcılarına sundu. Yeni iOS 11.3 pil sağlığı yeniliği ile Apple kullanıcılarına, iPhone cihazlarının pil sağlığını gösteriyor.

Bu yeniliğe erişebilmek için Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı menüsü üzerinden erişebilirsiniz. Fakat bu özellik, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için geçerlidir. Apple iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 8 gibi yeni telefonlarında eski model iPhone’lara göre daha gelişmiş bir performans yönetimi sistemi kullanıyor. Bu durumda yeni iPhone modellerinin performansını önemli derecede etkiliyor.

Pil sağlığı uygulaması, bataryanızın kapasitesi ve en yüksek performans kapasitesi hakkında bilgiler vermekte. Ayrıca pili bozulmuş bir cihazın performans yönetimi ile kısıtlandırılıp kısıtlandırılmadığı hakkına ilişkin bilgilerde vermekte.

iOS 11.3 Pil Sağlığı Özelliği Nedir?

Yeni iOS 11.3 pil sağlığı varsayılan olarak iOS 11.3 ile iPhone’da performans yönetimi özelliği kapalı halde gelmekte. Fakat cihazınızda beklenmedik bir kapanma meydana geldiği taktirde performans yönetim yeniliğinin, otomatik olarak aktif hale geldiğini belirtelim.

Aşağıda ki görsellerde iOS 11.3 batarya sağlığı uygulamasının detaylı açıklamasını bulabileceksiniz.

  • Eğer cihazınızı yeni aldıysanız ya da pil kapasiteniz en üst düzeyde ise uygulama bu bilgiyi size verecek;
  1. Maksimum pil kapasitesi, yeni olduğu zamana göre cihazın pil kapasitesini ölçer. Piller, ilk çalıştırıldığında% 100 oranında başlar ve pil ömrü boyunca daha az kullanım süresi ile sonuçlanabilecek pil ömrü daha düşük olacaktır.

2. Piliniz şu anda normal performansını göstermekte.

iOS 11.3 pil sagligi nedir

iOS 11.3 pil sağlığı özelliğini beklemeden batarya sağlığınızı öğrenmek için buraya tıklayıp haberimizi inceleyebilirsiniz.

Eğer pil sağlığınızın durumu bilinmiyorsa ya da bataryanız bozulmuş ise aşağıda ki durumlar ile karşılaşacaksınız.

3. Bu iPhone’un pil sağlığını belirlenemiyor. Bir Apple yetkili servis sağlayıcısı pili değiştirebilir.

4. Pilinizin sağlığı önemli ölçüde bozulmuş. Tam bir performans ve kapasiteyi geri yüklemek için bir Apple yetkili hizmet sağlayıcısına giderek bataryanızı değiştirin. Bu mesaj bir güvenlik sorununu göstermez. Akünüz yine de kullanılabilir.

pil sagligi uygulamasi uyari

Eğer uygulanan performans yönetimi özelliğini devre dışı bırakırsanız şu mesajı görürsünüz.

Pil, gücü sağlayamadığı için bu iPhone’da beklenmedik bir kapanma yaşadı. Performans yönetimi korumasını manuel olarak devre dışı bıraktınız. Aygıt, başka bir beklenmedik kapatma yaşarsa, performans yönetimi özelliğini otomatik olarak ektinleştirecek. Devre dışı bırakma seçeneği sonradan tekrar kullanılabilir.

iOS 11.3 pil sagligi kapat

Apple iOS 11.3 pil sağlığı yeniliği ile yavaşlatılan iPhone’ları otomatik olarak normal hızına getiriyor. Eğer cihazda beklenmedik bir kapanma yaşanırsa pil sağlığı özelliği otomatik olarak açılıyor. Bu sayede beklenmedik kapanmalar önlenmiş olunuyor.

İlginizi çekebilir: İşte Size iOS 12 İle Gelecek Olan 150’den Fazla Yeni Emoji!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin