HomePod’da Alarmlar Nasıl Oluşturulur?

0
HomePod alarm

Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod ile Siri‘ye sizi sabah istediğiniz saatte uyandırmasını isteyebilirsiniz. HomePod alarm kurma yöntemleri ev uygulaması içinde de mevcut. HomePod’u bir çalar saat olarak kullanmak basit, ancak iPhone’unuzdaki alarmlardan ayrı olarak kontrol edilir.

Siri Kullanarak HomePod Alarm Kurma Yöntemi

HomePod’da bir alarm ayarlamanın en kolay yolu Siri’ye sormaktır. Siri sizin için bir kerelik alarm verebilir veya Siri her gün sizi uyandırmak için tekrar eden alarmları oluşturabilir. Aşağıdaki hitapları kullanarak sesli asistandan sizi uyandırmasını isteyebilirsiniz.

  • Hey Siri, saat 10:00 alarmı ayarla.
  • Hey Siri, haftanın her günü sabah 9:00’a alarm ayarla.
  • Hey Siri, her salı ve perşembe saat 10:00 da alarm ayarla.
  • Hey Siri, Uçuş Kontrolü etiketli 02:00 saat alarm ayarlayın.
  • Hey Siri, her hafta sabah 09:00’a alarm ayarla.

İPUCU: Alarmlarınızı etiketlemek, onları hatırlamanızı ve Siri’ye emir verirken onları tekrar kullanmanız size kolaylık sağlayacaktır.

Alarmları Siri’yi Kullanarak Kapatıp ya da Değiştirme

Alarmlarınızı Siri ile de yönetebilirsiniz. Örneğin, bir alarmı silmek isterseniz; “Hey Siri, saat 14.00 alarmını silin” veya “Hey Siri, alarmlarımın tümünü sil” gibi bir şey söyleyebilirsiniz.

Bir alarmı değiştirmek için; “Hey Siri” gibi bir komutla da ayarlamak mümkündür. Siri’ye ”Hey Siri saat 14:00’de alarmı 3:00 ile değiştir” söyleyerek alarmınızı değiştirebilirsiniz. Ne alarmlar kurduğunuzu öğrenmek istiyorsanız; “Hey Siri, hangi alarmlar açık” şeklinde bir söylem ile öğrenebilirsiniz.

Ev Uygulamasında HomePod Alarm Ayarlama

HomePod’a Siri aracılığıyla kurduğunuz alarmlar, Ana Sayfa uygulamasında görüntülenebilir ve yönetilebilir.

  1. Ev Uygulaması’nı açın.
  2. 3D Ana ekrandaki HomePod simgesine dokunun veya uzunca basın.
  3. Alarmlar’a hafifçe dokunun.

HomePod'da alarm nasil kurulur?

İlginizi çekebilir: HomePod Ayarlar Menüsüne Nasıl Girerim? Ayarları Nerede?

Ev uygulamasındaki HomePod’un “Alarmlar” bölümü, iPhone’daki ”Saat” uygulamasının alarm bölümüne çok benzemekte. “+” Düğmesine dokunursanız, yeni bir alarm ayarlayabilir ve “Düzenle” düğmesine dokunursanız, mevcut bir alarmı düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Bir alarmın yanındaki geçişlerden birine tıklamak geçici olarak kapatır.

iPhone ev uygulamasi homepod alarm

Ayarladığınız veya düzenlediğiniz herhangi bir HomePod alarm ile, bir süre ilave edebilir, tekrarlayabilir ve etiketi değiştirebilirsiniz.

NOT: HomePod’un piyasaya sürülmeden önce, kullanıcıların, HomePod’un alarm özelliği için şarkıları özel zil sesleri olarak ayarlayabileceğini düşündükleri söylentileri vardı, ancak bu söylenti tamamen asılsız. HomePod’daki alarmın varsayılan sesini değiştirmek için herhangi bir seçenek maalesef bulunmamakta.

İlginizi çekebilir: HomePod nasıl kullanılır? Ses, Siri, Arama ve Daha Fazlası!

HomePod’da Çalan Alarm Nasıl Kapatılır?

HomePod’da bir alarm sesi duyulduğunda bir alarm sesi devreye girer ve HomePod’un üst kısmı beyaz bir ışık ile yanıp söner. Çalan HomePod alarm uyarısını kapatmak için, yalnızca HomePod’un üst kısmına dokunmanız yeterlidir.

Eğer ekrana dokunmak için uygun değilseniz, Siri’den de alarmı kapatmasını isteyebilirsiniz; “Hey Siri, alarmı kapatın.” Bir alarmı ertelemek için; “Hey Siri, erteleme” diyebilirsiniz ve alarm tekrar kapanmadan önce kısa bir süre ertelenecektir.

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy S9’a iPhone X Animoji Özelliğini Ekleyecek!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin